Nedir?

Berard Metodu, zihni Çalışkan Zihin, Konsantre Olmuş Zihin de denen Alfa konumuna geçmesi için hazırlar. Bunu, Earducator isimli özel cihazın, müziğin içindeki ses ve ritimleri süzerek yeniden düzenlemesi sağlar. Her yeni bilgi öğrenmemizde, zihin hücreleri, nörotransmitterler (sinir kimyasalları) aracılığıyla birbiriyle bağlantı kurar. Berard uygulamasını almış bir zihin, bu bağlantıları daha hızlı, güçlü ve kalıcı biçimde kurar. Aynı zamanda, daha önceden kaydedilmiş bilgilere daha kolay ulaşılması sağlanır.

Herkes için!
Lise hazırlık, Üniversite hazırlık, Okul öncesi, Yetişkinler için uygundur.

Nasıl?

Berard Metodu'nun uygulanması çok kolaydır ve aynı zamanda keyiflidir. Uygulama 20 seanstan oluşur. Her gün 1 seansla 20 günde ya da her gün 2 seansla 10 günde tamamlanabilir.

Seanslarda “Earducator” isimli cihazdan süzülen müzik dinlenir. Kişinin zevkine göre, sıkılmayacağı, ritmik her tür müzik tercih edilebilir. Ağır, uyku getirici, fazla sakin müzikler dinlenilmemelidir. Seanslar 30 dakika sürmektedir. Dinleti esnasında katılımcılar, sol zihni meşgul edecek bütün etkinliklere ara vermelidir. “Okuma, yazma, konuşma, hesap yapma, soru çözme” ve benzeri etkinlikler dinleti süresince yapılmamalıdır. Buna karşın sağ zihni aktif duruma getirecek “Resim, yapboz yapmak, labirent ve görsel bulmacalar çözmek” ve benzeri birçok etkinlik yapılmalıdır.